Alalisvoolusüsteemid

Alalisvoolusüsteeme kasutatakse pea igas valdkonnas, olgu selleks siis telekommunikat-sioon, energeetika, rasketööstus või transport. Pakume modulaarseid alaldisüsteeme, mille võimsusvahemik on 120W kuni 288kW. Eritellimusel on võimalik luua veelgi suuremaid süsteeme. Alaldisüsteemid on modulaarsed, neid juhitakse kontrolleriga ja neis puudub koht, kus üksiku komponendi rike kogu süsteemi välja lülitaks. Süsteemid on hästi kaitstud sisendi ülepinge ja väljundi lühise vastu, samuti kasutatakse akude kaitseks LVBD kaitselülitusi ning osakoormuse lahti ühendamiseks vastavaid LVLD kontaktoreid. Kontroller jälgib pidevalt süsteemi olekut, genereerib alarme ja juhib süsteemi vastavalt etteantud parameetritele. Kontrolleri rikke korral ei lülitu süsteem välja, vaid läheb varem etteantud režiimi.

Kasutatavatel aladitel on enamasti lai sisendpinge vahemik (85…300VAC) ja neist saab kombineerida süsteeme kõigile enamlevinud väljundpingetele (12…380VDC). Alaldisüsteemid võivad olla nii ühe kui mitmefaasilised.

 

Pakume Eltek alalisvoolusüsteeme.

Flatpack S (FPS) süsteemid on väljundpingele 24 ja 48VDC. Üldjuhul on need 19“ laiad ja 1-6U kõrged. Võimsuste valik jääb vahemikku 1…21,6kW. Süsteeme on ühe ja kolmefaasilisi, neid võib paigaldada valikus olevatesse kappidesse või avatud räkkidesse. Mõeldud peamiselt kasutamiseks IT-, telekommunikatsiooni-, energeetika- ja automaatikalahendustes.

FPS 1U süsteemid võimsusvahemikule 1..5,2kW sisaldavad kontrollerit, kuni 3 FPS alaldimoodulit ja erinevaid jaotus- ja akukaitsmeid. 1U kõrgusena on saadaval muuhulgas kuni 10,8kW võimsusega, ilma kaitsmete ja kontrollerita süsteemid, mida võib kasutada stand-alone režiimis või ühendada juba olemasoleva kontrolleri ja kaitsmetega.

FPS 2U süsteemid võimsusvahemikule 1..7,2kW sisaldavad kontrollerit, kuni 5 FPS aladit ja laia valikut erinevaid jaotus- ja akukaitsmete variante.

FPS 5U süsteem on samuti võimsusvahemikus 1…7,2kW, koosneb kontrollerist ja kuni 5 FPS alaldist, kuid võimaldab kasutada DIN relsi kaitsmeid.
FPS 6U süsteemid võimsusvahemikule 1…21,6kW sisaldavad kontrollerit, kuni 12 FPS alaldit ja 4U kõrget jaotus- ja akukaitsmete osa.

Flatpack 2 aladisüsteemid on kõige levinumad süsteemid. Alaldimoodulid on võimsusega 2kW ja 3kW, saadaval on HE (kõrge efektiivsusega 96%) ja SHE (eriti kõrge effektiivsusega 98%) variandid. Süsteeme saab konfigureerida väga erineval moel ja koostada süsteeme, mille võimsus jääb vahemikku 2kW…288kW. Kasutada saab erinevaid kontrollereid, kaitselülitusi ja aku- ning jaotuskaitsmeid. Süsteemid võivad olla ühe- või mitmefaasilised. Efektiivsuse tõstmiseks võib alaldeid, mille väljundvõimsust ei vajata, tarkvaraliselt välja lülitada. Kõik Eltek’i alaldisüsteemid on hot-swap ehk kahjustunud alaldeid võib töötaval süsteemil vahetada ilma katkestust tekitamata. Tehasest tulevad süsteemid on kohe kasutusvalmis, kuid klient võib soovi korral peenhäälestada üle 500 erineva parameetri – erinevaid pingeid, alarme, hilistusi, võrguseadeid jne.

Võimalikud väljundpinged: 24VDC; 48VDC; 60VDC; 110VDC; 125VDC; 220VDC; 380VDC

Flatpack 2 2U on kompaktne, kuluefektiivne süsteem, mis on mõeldud paigaldamiseks kappidesse ja räkkidesse. Sisaldab 1U jaotust – 2 akukaitset ja 6 ( kuni 32A) kaitset koormustele ning valikuliselt LVBD-d. Kontrolleriks on Smartpack R.

Flatpack 2 6U on kuni 32kW süsteem, sisaldab 4U jaotust, kuni 6 akukaitset ja kuni 18 koormuskaitset. Sobivad nii 2kW kui 3kW FP2 alaldid. Süsteeme võib konfigureerida erinevate kontrolleritega. Kasutada saab valikuliselt LVBD ja LVLD kontaktoreid.

Flatpack 2 suured süsteemid kasutavad FP2 alaldeid ja on võimsusega kuni 288kW. Ühte kappi saab paigaldada kuni 96kW alaldeid. Lisaks FP2 aladitele võib ka kasutada DPR-6000B alaldeid, mis võimaldab luua päris 3-faasilisi süsteeme. Peamiselt kasutatakse selliseid süsteeme telekommunikatsioonirakendustes.

Micropack süsteemid on modulaarsed süsteemid, kus väljundvõimsus jääb tavaliselt vahemikku 120…1000W. Sisendpinge on 85…300 VAC/VDC, väljundpinge 12, 24, 48VDC. Süsteemide kontroller on Ethernet ühendusega, ligi pääseb veebisirvija või spetsiaalse programmiga, ühildub SNMP protokolliga. Samuti on saadav ilma kontrollerita stand-alone versioon. Ilma ventilaatoriteta süsteem töötab täiesti vaikselt. Paigaldatav DIN-liistule.

Pakume erinevaid kapi ja räkilahendusi, mis on mõeldud toitesüsteemide ja akude majutamiseks. Akud on rasked ja see teeb õige kapi valiku raskeks. Üritame siin veidi aidata.

Tüüp 2 IP55 välikapp on alumiiniumkonstruktsiooniga kõige väiksem kapp. Kapi põhja mõõdud on 543x586mm (sxl). Võimalik tellida erinevaid lisasid nagu termoisolatsioon, erinevad kütte ja jahutuslahendused, andurid uksele ja filtritele. Kapi automaatikat juhib sama Smartpack kontroller, mis toitesüsteemigi. Kappi võib paigaldada mastile, põrandale või seinale. Saadaolevad kõrgused 15U ja 22U.

Tüüp 3 IP55 välikapp on valmistatud terasest ning mõeldud paigaldamiseks põrandale. Kapi põhja mõõdud on 770x700mm (sxl). Kapil on mitmeid konfigureerimisvõimalusi, nagu erinevad kütte- ja jahutusvariandid, termoisolatsioon, andurid, valgustus jne. Kappe on võimalik muuhulgas tellida ka kahesektsioonilistena. Saadaolevad kõrgused on 1,2m; 1,5m; 1,8m; 2m; 2,2m.

Tüüp 4 IP55 välikapp on valmistatud terasest ning mõeldud peamiselt telekommunikatsioonilahenduste jaoks. Kapi põhja mõõdud on 770x700mm (sxl). Kapil on vähem konfigureerimisvõimalusi kui Tüüp 3 kapil, kuid võimalik on lisada erinevaid andureid, valgustust ja filtriga ventilaatorit jahutusvõimsusega kuni 2500W. Saadaolev kõrgus on 2m, kappi mahub kuni 4 akuriiulit.

OFC

OFC (Open Frame Cabinet) on avatud 19″ räkk, mis võimaldab paigaldada toitesüsteemi ja kuni 3 akuriiulit. Räkk tarnitakse osadena ja selle kokkupanek objektil on lihtne. Räkki on kahes kõrguses 1,3m ja 1,9m. Räki kandevõime on eeskujulik – kuni 268kg riiuli kohta.

IFC

IFC (Integrated Frame Cabinet) on 400x600mm kapp, kuhu on võimalik paigaldada toitesüsteem ja kuni 5 akuriiulit. Kapp tarnitakse kokkupandult (eritellimusel ka osadena) ja tavaliselt on toitesüsteem ja akukaablid sinna juba paigaldatud. Kõrguste vahemik on lai 1,3m kuni 2,2m. Kapi kandevõime on eeskujulik – kuni 270kg riiuli kohta. Valikute hulka kuuluvad akuriiulid, katted, uks, ukselukustus jne. Kapi kaitseklass on IP 20, katus on eemaldatav ja jalakõrgus reguleeritav.

FPC

FPC (Frame Based Cabinet) on sisetingimustesse mõeldud kapp, kuhu on võimalik paigaldada toitesüsteem, jahutus ja akuriiulid. Kapp tarnitakse kokkupandult ning tavaliselt on toitesüsteem ja akukaablid sinna juba paigaldatud. Kõrguste vahemik on 1,8m kuni 2,2m, kapi laius on 600mm ja sügavus 400…800mm. Kapi kandevõime on eeskujulik – kuni 150-270kg riiuli kohta. Valikute hulka kuuluvad sokkel, tõsteaasad, akuriiulid, katted, uks, ukselukustus jne. Kappe kasutatakse suurte toitesüsteemide valmistamisel ja kappe saab külg külje kõrval kokku ühendada. Kapi kaitseklass on IP 20, katus on eemaldatav ja jalakõrgus reguleeritav. Kaabliläbiviigud on PG tüüpi.

Tänapäeval jääb järjest vähemaks kohti, kus seadmed töötavad vaid alalis- või vahelduvvoolul. Rectiverter on kombineeritud lahendus, mis lisaks alaldile sisaldab ka inverterit. Rectiverter moodul suudab samal ajal toita alalis- ja vahelduvvoolu koormusi ning laadida akusid. Rectiverterid on nagu ka meie ülejäänud toiteseadmed modulaarsed ja neid võib kombineerida teiste aladite ja konverteritega. Rectiverteri moodul on 2kW võimsusega ja see võib samaaegselt anda maksimaalselt toidet kuni 1500VA vahelduvooluseadmetele ja 1200W alalisvooluseadmetele. Prioriteediks on siin vahelduvvoolukoormus. Tüüpilisteks kasutuskohtadeks on seadmeruumid kus asuvad nii IT seadmed, mis vajavad vahelduvvoolu, kui ka telekommunikatsiooniseadmed, mis töötavad alalisvoolul. Võrreldes traditsioonilise UPS + alaldi ja inverter+alaldi lahendusega on Rectiverter ökonoomsem, paindlikum ja paremini jälgitav/juhitav. Rectiverterid ei vaja eraldi akusid vahelduv- ja alalisvooluosale, nad laevad akusid nii nagu seda teevad alalisvooluseadmed ja akude oodatav eluiga on oluliselt pikem kui tavapärastel UPS-i akudel.

Allpool mõned näited Rectiverteritest:

Rectiverter 1U

Rectiverter 3kVA eraldiseisev süsteem. Kasutuskohtadeks on lahendused, kus võrgupinge 230/115 VAC varundamiseks vajatakse 48V akusid. Esipaneeli on integreeritud IEC pistikud ja kahepooluselised kaitsmed. Süsteemi vahelduvvooluväljund on maksimaalselt 3kVA. Süsteemi saab vajadusel kombineerida juba olemasolevate Elteki kontrolleritega.

Rectiverter 6kVA

Rectiverter 6kVA on ühefaasiline süsteem, kuhu on integreeritud 4 Rectiverter moodulit, Smartpack 2 kontroller, jaotus- ja akukaitsmed ning vajadusel manual-by-pass . Kasutuskohtadeks lahendused, kus lisaks 230/115V vahelduvvoolule vajatakse 48/110V alalisvoolu akude laadimiseks ning koormuste toitmiseks. Süsteemi saab integreerida lisaalaldeid, konvertereid ja CAN mooduleid.

Rectiverter 18kVA

Rectiverter 18kVA on ühe- või kolmefaasiline süsteem, kuhu on integreeritud kuni 12 Rectiverter moodulit, Smartpack 2 kontroller, jaotus- ja akukaitsmed ning vajadusel manual-by-pass . Kasutuskohtadeks lahendused, kus lisaks 230/115V vahelduvvoolule vajatakse 48/110V alalisvoolu akude laadimiseks ning koormuste toitmiseks. Süsteemi saab integreerida ka lisaalaldeid, konvertereid ja CAN mooduleid.

Chameleon 48/650 HE alaldid on uue põlvkonna IP65 klassiga alaldid, mis on mõeldud paigaldamiseks telekommunikatsioonisüsteemidesse.

  • Sisendpinge sõltuvalt mudelist 85…305VAC ja/või 200…400VDC
  • Väljund 48VDC 650W
  • Töötemperatuurivahemik -45 – 70 °C
  • Mõõtmed 96 x 321 x 107 mm.
  • Töötab tänu ventilaatorite puudumisele vaikselt
  • Kaitstud ülepinge eest nii sisendis kui väljundis

Chameleon S 48V 1300W IP65 on väike süsteem, mis sisaldab kahte alaldit ja akusid. Võimaldab kuni 30 min. varundusaega.

Hübriidlahendused tulevad kasutusse kohtades, kus on vaja ära kasutada tuule- ja päikeseenergiat.  Tihti salvestatakse energia akudesse ja kasutatakse seda kombineerituna elektrivõrgu ja diiselgeneraatoriga. Meie süsteemide põhiline kasutuskoht on telekommunikatsioonisüsteemid ja tööstus.

Flatpack2-põhine lahendus, kuhu on integreeritud tuule ja päikesepaneelide konverterid.