Keevitusaparaadid

Fujikura on juba aastakümneid loonud innovatiivseid fiiberoptika keevitusaparaate, mis paistavad silma oma erakordse täpsuse, intuitiivse kasutajaliidese ja väga kõrge töökindluse poolest. Olles selles vallas teerajaja on ta andnud inspiratsiooni paljudele valmistajatele, kes soovivad edumeelseid lahendusi näha ka oma seadmetes. Ükski neist pole aga täielikult õnnestunud ja nii ongi Fujikura keevitusaparaatide turuosa maailmas 65%, mis annab tunnistust klientide täielikust usaldusest nende seadmetesse.

90S+ valguskanali järgi joondav keevitusaparaat

 

Fujikura uus 90S+ on oma revolutsioonilise disainiga viinud optiliste kiudude keevitamise täiesti uuele tasemele. Aparaadil on terve rida omadusi, mis on välja töötatud selleks, et kasutaja töö oleks võimalikult mugav ja kiire.

Võrreldes eelneva mudeliga (70S+) on keevituse tegemiseks kuluvat aega oluliselt vähendatud. Uue 90S+ standardvarustusse kuuluvad automaatselt sulguv tuulekaas, automaatselt käivituv ahi, universaalsed kiu fikseerijad (sobivad ka loose-tube kiudude keevitamiseks) ja kiu liikumist piiravad klambrid, mis kaitsevad keevitatud kiudu pärast seda, kui kiu fiksaatorid automaatselt avanevad. Pärast teise kiu asetamist aparaati käivitub keevitusprotsess automaatselt. Samuti on viimistletud täiuslikult turvaliseks ja ülikiireks ka keevisekaitse positsioneerimine.

Uus 90S+ on Fujikura tippmudel, mis keevitab PAS-tehnoloogiat (Profile Alignment System) kasutades kiud kokku valguskanali tsentri järgi (Core-to-core). 90S+ on varustatud Bluetooth funktsiooniga, mille abil toimub kiu täppislõikuri CT-50 lõiketera asendi muutmine automaatselt, hoides nii kokku paigaldusaega.

 

Oluliselt on parandatud ka keevitamise algoritmi ennast. ”Active Fusion Control” tehnoloogia tagab parema kvaliteedi ja madalama sumbuvuse analüüsides keevitusprotsessi käigus lõike kvaliteeti, klaasi sulamisprotsessi heleduse intensiivsust (eredust) ja fiibri tüüpi.

 

 • Active Fusion Control (AFC) – uus algoritm, mis hõlmab keevitusprotsessi kontrolli ja kiudude lõike kvaliteedi analüüsi realajas. Selle tulemusena suudab aparaat automaatselt seadistada keevitamiseks vajalikud elektrikaare parameetrid.
 • Maailma juhtiv ja täpseim valguskanali järgi joondamise tehnoloogia
 • Uuendatud automaatse tuulekaane disain (keevitada on võimalik ka manuaalselt)
 • Võimekas Li-Ion aku (kuni 300 keevitust ühe laadimiskorraga)
 • Patenteeritud uus keevisekaitse asetamise tehnoloogia
 • Universaalsed kiu fiksaatorid, mis sobivad nii tavalise 250 um kiu, kui ka 900um tight-buffer ja loose-tube kiu keevitamiseks.
 • Kiu liikumist piiravad klambrid juba keevitatud kiudude paigal hoidmiseks aparaadis
 • Fujikura unikaalne “Active Blade Management” tehnoloogia, mis võimaldab aparaadi kaudu kontrollida kuni kahte CT-50 lõikurit.
 • Uue disainiga kandekohver
 • Tööriistavaba elektroodide vahetus ja lõikuri tera asendi muutmine
 • Puutetundlik löögikindel ekraan

41S Core Sense keevitusaparaat

 

Fujikura 41S on Active V-groove aparaat. Kiud keevitatakse kokku fiibri väliskesta järgi (Clad-to-clad). 41S ei suuda tuvastada valguskanali tsentrit, kuid tänu uuele Core Loss Estimation Function tehnoloogiale on keevituskoha sumbuvuse arvutuslik väärtus väga täpne ning tänapäevaste kiudude hea ekstsentrilisuse tõttu on keevituse sumbuvus madal. 41S on varustatud bluetooth funktsiooniga, mille abil toimub kiu täppislõikuri CT-50 lõiketera asendi muutmine automaatselt, hoides nii kokku paigaldusaega. 41S on kerge ja kiire; aparaadil on puutetundlik ekraan.

41S on kukkumiskindel kõigi 6 külje peale 76cm/30” kõrguselt, mis vastab tavalise töölaua kõrgusele. Aparaati on katsetatud ka vihmas (vähemalt 10 mm/h, 10 minuti vältel, IPX2) ja tolmuses keskkonnas (0.1um kuni 500um diameetriga alumiinium silikaat, IP5X) . Samuti on seda testitud intensiivse vibratiooni tingimustes.

41S koos CT-50 täppislõikuriga on osa Fujikura ABM (Active Blade Management) tehnoloogiast.

 

Tähtsamad tehnilised parameetrid:

 • Elektroodide eluiga: 5000 keevitust (varupaar on kaasas uue aparaadiga)
 • Fiibrite tüübid: SM G.652/G.657; MM G.651; DS G.653; NZDS G.655
 • Keevitusaeg: 6 s (SM fast)
 • Kuumutusaeg: 25 s (60mm)
 • Aku: 200 keevitust ja kuumutust

90R ribafiibri keevitusaparaat

 

90R on ribafiibri keevitusaparaat, mis suudab ühe nupuvajutusega kokku keevitada kuni 12-kiulisi ribafiibreid (ribbon fibre). Aparaadil on automaatselt sulguv ja avanev tuulekaas, samuti automaatselt avanevad kiu hoidjad. Installeerijal tuleb tavalise 9 asemel teha vaid 5 käsitsi operatsiooni. 90R on varustatud bluetooth funktsiooniga, mille abil toimub kiu täppislõikuri CT-50 lõiketera asendi muutmine automaatselt, hoides nii kokku paigaldusaega.

90R on kukkumiskindel kõigi 6 külje peale 76cm/30” kõrguselt, mis vastab tavalise töölaua kõrgusele. Aparaati on katsetatud ka vihmas ja tolmuses keskkonnas. Samuti on seda testitud intensiivse vibratsiooni tingimustes.

90R on kukkumiskindel kõigi 6 külje peale 76cm/30” kõrguselt, mis vastab tavalise töölaua kõrgusele. Aparaati on katsetatud ka vihmas (vähemalt 10 mm/h, 10 minuti vältel, IPX2) ja tolmuses keskkonnas (0.1um kuni 500um diameetriga alumiinium silikaat, IP5X) . Samuti on seda testitud intensiivse vibratsiooni tingimustes.

90R koos CT-50 täppislõikuriga on osa Fujikura ABM (Active Blade Management) tehnoloogiast.

 

Tähtsamad tehnilised parameetrid:

 • Elektroodide eluiga: 1500 keevitust (varupaar on kaasas uue aparaadiga)
 • Fiibrite tüübid: SM G.652/G.657; DS G.653; NZDS G.655
 • Keevitusaeg: 11 s (SM fast)
 • Kuumutusaeg: 13 s (250um)
 • Aku: 165 keevitust ja kuumutust

Keevisekaitsehülsid

Pakume laia valikut erineva pikkuse ja läbimõõduga, eri värvi keevisekaitsehülsse. Valikus on 1,2 – 3,2mm (0,2mm sammuga) läbimõõduga hülsid.  Populaarsemad mõõdud 61×2,4mm ja 45×2,4mm on pidevalt Tallinnas laos. Pakkeühik on 100 tk, aga osta on võimalik ka ühe tüki kaupa.

Keevitusaparaatide lisaseadmed

ABM (Active blade management) ehk aktiivne lõiketera ohjamise süsteem on Fujikura uus revolutsiooniline tehnoloogia, mis võimaldab teil keskenduda tegelikule tööle ja kannab ise hoolt järgmiste asjade eest:

 • Bluetooth’i kaudu keevitusaparaadiga ühendatud lõikuri tera asendit ja kõrgust muudetakse automaatselt, kui tera asendi ressurss on otsas või tera on kulunud.
 • Aparaat jälgib ise tera ressurssi ja annab teile märku, kui tera vajab vahetamist.
 • Lõiketera manuaalne asendi muutmine ja tera vahetamine on kiiresti kasutaja poolt teostatavad, vähendades oluliselt lõikuri hooldusvajadust.

Täppislõikur CT-50

 

Fujikura uue põlvkonna täppislõikurit CT50 on võrreldes eelmiste versioonidega mitmeti mugavam kasutada. Lõikuri tera vinnastamine toimub lihtsalt lõikehaara tõstmisega ülemisse asendisse, mis avaneb 120 °, tehes nii kiu asetamise lõikurisse lihtsamaks. CT50 on varustatud bluetooth funktsiooniga, mille abil toimub lõiketera asendi muutmine automaatselt. Sellele lisaks on tera vahetamine kasutaja poolt ülilihtne. CT50 on kukkumis- ja põrutuskindel. Kiuotste kogumine toimub automaatselt lõikamisprotsessi käigus.

 

CT-50 täppislõikur koos keevitusaparaadiga on osa Fujikura ABM (Active Blade Management) tehnoloogiast.

Täppislõikur CT-08

 

Fujikura uue põlvkonna täppislõikurit CT08 on võrreldes eelmiste versioonidega mitmeti mugavam kasutada. Lõikuri tera vinnastamine toimub lihtsalt lõikehaara tõstmisega ülemisse asendisse, mis avaneb 120 °, tehes nii kiu asetamise lõikurisse lihtsamaks. CT08 tera asendi muutmiseks on lõikurile paigaldatud mugavad kerimisnupud. Sellele lisaks on tera vahetamine kasutaja poolt ülilihtne. CT08 on kukkumis- ja põrutuskindel.

Tööstus- ja laborikeevitusaparaadid, nende lisaseadmed

Fujikura ARCMaster™ keevitusaparaadid pakuvad klientidele parimat turul saadaolevat tehnoloogiat ja kvaliteeti. Teisedki tööstusharud peale telekommunikatsiooni vajavad täpset, usaldusväärset ja püsiva kvaliteediga fiibrikeevitust. ARCMaster™ keevitusmasinad on loodud just selleks, et pakkuda parimat tulemust erinevate fiibrite keevitamisel. Tööstuslike fiibrikeevitusprotsesside lõpptulemus sõltub suuresti ettevalmistustööde kvaliteedist. Parima võimaliku ja stabiilse kvaliteedi tagamiseks on Fujikural olemas lai valik lisaseadmeid.

IPA 2 kiudude joondamistehnika on uus funktsioon FSM-100 seeria keevitusaparaatidel, mis teeb eri kujuga ja mitmekiuliste fiibrite ühendamise veelgi kvaliteetsemaks.

ARCMaster™ FSM-100M  – väga erinevatele fiibritüüpidele läbimõõduga kuni 500μm.

ARCMaster™ FSM-100P  – väga erinevatele fiibritüüpidele läbimõõduga kuni 500μm, säilitab polarisatsiooni

ARCMaster™ FSM-100M+  – väga erinevatele fiibritüüpidele läbimõõduga kuni 1200μm, Fiber End View

ARCMaster™ FSM-100P+  – väga erinevatele fiibritüüpidele läbimõõduga kuni 1200μm, Fiber End View, säilitab polarisatsiooni

LZM-100 LAZERMaster™ on klaasi töötlemise ja keevitamise süsteem, mis kasutab elektroodide asemel CO2 laserit. Tagab madalate hoolduskulude juures stabiilselt kõrge kvaliteedi. Sobib isegi klaasile läbimõõduga üle 2,3mm. Varustatud ennast tõestanud Fujikura tarkvarasüsteemiga.

LAZERMaster LZM-125 seeria on CO2 laseritel põhinev keevitamis- ja klaasitöötlussüsteem.

Süsteem sobib nii klaaskiu keevitamiseks, kui ka klaasi vormimise operatsioonideks nagu otsa kitsendamine (MFA-de valmistamiseks) või läätsede valmistamine. Klaasi läbimõõt võib olla kuni 2,0 mm. Kõrge eraldusvõimega optiline analüüsisüsteem koos tarkvaraga suudab need operatsioonid täielikult automatiseerida. Ülitäpset klaasitöötlust võimaldav intuitiivne ja sõbralik kasutajaliides on peaaegu identne Fujikura FSM-100 splaisseriga. Toiminguid võib teha nii käsitsi, kui ka läbi vastava arvutiprogrammi.

 

Mudelid

LZM-125M/125P

Max. Z liikumine 10 mm, kitsendamise pikkus max. 8 mm

 

LZM-125M+/125P+

Max. Z liikumine 36 mm, kitsendamise pikkus max. 32 mm

 

LZM-125A+

Max. Z liikumine 36 mm, kitsendamise pikkus max. 32 mm

FSR-05

FSR-06

FSR-07

Jämedate kiudude lõikajad

CT-104+

CT-105+

CT-106+

 

Kiulõikajad

CT-52

CT-58

CT101/102

Rohkem informatsiooni…

Automaatsed kiulõikajad, koorijad, kiu ettevalmistusmasinad jne.