Mõõteriistad fiiberoptilistele võrkudele

Fiiberoptiliste võrkude ja seadmete paigalduse kvaliteet on määrava tähtsusega, tagamaks nende tõrgeteta ning pikaaegne töö. Veendumaks paigalduse parameetrite vastavuses normidele tuleb kasutada mõõteriistu, millele võib kindel olla. Pakume fiiberoptika mõõteseadmeid maailma tipptootjatelt: Viavi Solutions, Noyes ja Fujikura. Tootevalik katab pea kõik optiliste võrkude mõõtmisvajadused. Tootjate pikaajalise partnerina hoolitseb Astrec Baltic nende kvaliteettoodete tehnilise toe ja kalibreerimise eest.
Samuti abistame õige toote valimisel.

Kiu tuvastus, sumbuvuse mõõtmine ning pistikute puhtuse konroll

Fiiberoptiliste pistikute puhtuse kontrolliks pakume erinevaid poratatiivseid ja laborilahendusi. Saadaval väga suur valik erinevaid pistikuotsikuid.

HP3 Testsüsteem – Mitmekülgne portatiivne seade, millesse on integreeritud nii pistiku puhtuse kontrolli, kui ka sumbuvuse ja signaali nivoo mõõtmise funktsionaalsus.

FiberChekProbe – Seade on disainitud töötama autonoomselt: sellel on integreeritud ekraan, automaatse tsentreerimise ja fokusseerimise süsteem, pistiku otspinna analüüs vastavalt IEC 61300-3-35 standardile ning USB/Wifi võimalus mõõteandmete eksportimiseks.

P5000i – Seade on ilma ekraanita ja manuaalse fokusseerimise funktsiooniga. P5000i on USB pordi kaudu ühendatav nii arvuti, telefoni, kui ka enamusega Viavi mõõteseadmetest. Samuti on olemas Wifi võimalus.

Tootevalikus on erinevat tüüpi portidega valgusallikad single- ja multimode võrkude mõõtmiseks. Esindatud on kõik enam levinud lainepikkused: 850nm ja 1300nm multimode võrkude ning 1310nm ja 1550nm singlemode võrkude mõõtmiseks. Vajadusel küsige ka PON võrkudes kasutatavaid lainepikkusi. Ühtlasi leiab tootevalikust 4-lambda valgusallikaid, mis on mõeldud nii multi- kui ka singlemode võrkude testimiseks.

CSS1-SM – AFL/Noyese CSM seeria (contractor series) optilised valgusallikad on kerged ja mugavad kasutada, mis teeb neist ideaalse lahenduse igapäevaste mõõtmiste teostamiseks objektil. CSS1-SM on mõeldud singlemode võrkude mõõtmiseks ning võimaldab testida lainepikkustel 1310nm ja 1550nm.
CSS1-MM – AFL/Noyese CSM seeria (contractor series) optilised valgusallikad on kerged ja mugavad kasutada, mis teeb neist ideaalse lahenduse igapäevaste mõõtmiste teostamiseks objektil. CSS1-MM on mõeldud multimode võrkude mõõtmiseks ning võimaldab testida lainepikkustel 850nm ja 1300nm.
Edasi tootja inglise keelsele lehele 

VFL-250 – Nähtava valguse allikad töötavad 650nm lainepikkusel (punane). Saadaval on 0,5mW – 30mW erinevat mõõtu seadmed. Samuti erinevatele pistikutüüpidele sobitatud seadmed.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Tootevalikus on erinevat tüüpi portidega nivoomõõtjad (power-meter) single- ja multimode võrkude mõõtmiseks. Esindatud on kõik enam levinud lainepikkused: 850 ja 1300nm multimode võrkude ning 1310, 1490, 1550 ja 1625nm singlemode võrkude mõõtmiseks. Nivoomõõtjaid on saadaval nii tavalise signaali nivoo mõõtmiseks kui ka high-power versioonis.
Valikus on adapterid erinevat tüüpi pistikute jaoks.

CSM1 – AFL/Noyese CSM seeria (contractor series) optilised nivoomõõtjad (power meter) on kerged ja mugavad kasutada, mis teeb neist ideaalse lahenduse igapäevaste mõõtmiste teostamiseks objektil. CSM1 seeria mudelid on mõeldud nii single- kui ka multimode võrkude mõõtmiseks. Sobivad nii PC kui ka APC tüüpi pistikutele.

Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

SmartPocket OLP-37 – Seade võimaldab teostada PON võrkude mõõtmisi nende kvaliteedi tagamiseks. Samuti on OLP-37 sobiv RF signaali mõõtmiseks RFoG võrkudes. OLP-37 suudab eraldada mõõdetavaid lainepikkusi (wavelength-selective optical power) B-PON, E-PON ja G-PON võrkudes (vastavalt standardile ITU-T G.983/4, või IEEE 802.3ah) ning RFoG süsteemides vastavalt standardile SCTE 174 2010.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

MP-60/80 – See ülimugav nivoomõõtja (power-meter) töötab USB 2.0 kaudu arvutite, nutiseadmete ning enamuse Viavi seadmetega ühendatuna.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Tootevalikus on erineva disaini ja funktsionaalusega aktiivse kiu määrajad. Kiumääraja võimaldab tuvastada signaali olemasolu ja suuna optilises kius, välistades nii vale kiu läbi lõikamise või lahti ühendamise ümberühendustööde käigus. Mõnedele mudelitele on integreeritud ka nivoomõõtja. Kuna seade suudab peale 250um ja 900um kiu tuvastada signaali olemasolu ka 2mm ja 3mm patchide puhul, on aktiivse kiu määraja igale paigaldajale ja võrguinsenerile asendamatu abimees.

Fujikura FID-30R – on tundlikuim signaalidetektor omasuguste seas. Mugava disaini ja integreeritud nivoomõõtjaga (power meter) seade tuvastab kolme tüüpi tuvastusfuktsioone: TONE, TRAFFIC ja ONU.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Viavi FI-60 aktiivse kiu mõõtja võimaldab lihtsalt tuvasta signaali olemasolu optilises fiibris ilma, et ühendust oleks vaja katkestada. Seadmele on sisse ehitatud ka nivoomõõtja (power meter).
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Veatuvastusseadmed, spektri- ja dispersioonianalüsaatorid, fiibri monitooring

Pakume laia valikut optilisi reflektomeetreid (OTDR) maailma tipptootjatelt.
Valikus on nii portatiivsed kui ka räkitavad seadmed ja süsteemid. Reflektomeetri saab soetada modulaarse ja mittemodulaarsena. Saadaval on mitmeid tööd hõlbustavaid valikulisi tark- ja riistvaralahendusi.

Viavi SmartOTDR

SmartOTDR on taskukohane portatiivne mitte-modulaarne reflektomeeter, mis on mõeldud erineva koolitustasemega tehnikutele. See kompaktne mõõteriist pakub dünaamilist ulatust kuni 41dB, signaaliga kiu mõõtmise võimekust ning mitmeid lisa raud- ja tarkvaralahendusi, nagu näiteks nivoomõõtja, VFL, Wifi, Bluetooth, SLM mõõtetarkvara, raporteerimistarkvara kaugjuhtimistarkvara jpm.

Rohkem informatsiooni

Viavi OTDR mõõtemoodulid

Mõõtemoodulid koos testplatvormidega moodustavad Viavi modulaarsete mõõteseadmete perekonna. 4100 seeria moodulid sobivad kasutamiseks MTS-2000 ja MTS-4000 platvormidel ja võimaldavad dünaamilist ulatust kuni 45dB (lainepikkusel 1310nm). Samuti saab 4100 seeria mooduleid integreerida MTS-5800 seeria protokollitestrite ja 5G spektrianalüsaatoriga. 4100 seeria hõlmab lisaks tavalistele ka MPO, CWDM ja DWDM OTDR mooduleid. 8100 seeria moodulid sobivad kasutamiseks MTS-6000 ja MTS-8000 platvormidel ning võimaldavad dünaamilist ulatust kuni 50dB.

Rohkem informatsiooni MTS 2000, MTS 4000 ja MTS 5800 platvormidest

Rohkem informatsiooni MTS 6000 ja MTS 8000 platvormidest

AFL/Noyes FlexScan

FlexScan seeria reflktomeetrid on varustatud SmartAuto™ OTDR funktsiooni ning LinkMap® mõõtetarkvaraga, mis teevad nende kasutamise ülimalt lihtsaks ja intuitiivseks. Seadmele on olenevalt mudelist integreeritud ka valgusallikas, nivoomõõtja ja VFL, mis koos usaldusväärse analüüsitarkvara ja Wifi ühenduvusega teevad sellest üliportatiivsest reflektomeetrist möödapääsmatu abimehe igale tehnikule.

Rohkem informatsiooni

Viavi valikus on neli erinevat portatiivset platvormi, mis koos mõõtemoodulitega moodustavad Viavi modulaarsete mõõteseadmete perekonna. Platvormid MTS-2000 ja MTS-4000 on mõeldud 4100 seeria mõõtemoodulitele ning MTS-6000 ja MTS-8000 8100 seeria mõõtemoodulitele. Veelgi suurema efekti saamiseks on 4100 seeria mooduleid võimalik integreerida ka MTS-5800 seeria protokollitestrite ja 5G spektrianalüsaatoriga.

Viavi MTS-2000

MTS-2000 on kompaktne, ühte moodulit mahutav platvorm, mis on mõeldud Enterprise, Metro ja FTTx/Access point-to-point või point-to-multipoint (PON) paigaldiste kontollimiseks ja hooldustööde teostamiseks. Selle platvormiga sobivad Viavi 4100 seeria mõõtemoodulid. Lisafunktsioonidena on platvormile võimalik integreerida nivoomõõtja, VFL, Wifi jms.
Edasi tootja inglise keelsele lehele 

Viavi MTS-4000

MTS-4000 V2 on väike ja kompaktne mõõteplatvorm, mis on mõeldud Metro, Core, Access, FTTH, FTTx, HFC, Wireless, 5G, Enterprise ja Data Center paigaldiste testimiseks nende eluea jooksul. MTS-4000 V2 võimaldab samaaegselt kasutada kahte 4100 seeria mõõtemoodulit.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Viavi MTS-8000

MTS-8000 V2 on maailma paindlikuim testplatvorm, mis on välja töötatud järgmise põlvkonna võrkude testimisvajadusi silmas pidades (40G ja 100G). See mitmefuktsiooniline seade võimaldab testida nii füüsilist võrku, kui ka seda, mis võrgus protokolli tasandil toimub (Transport/Ethernet). MTS-8000 V2 platvormiga sobivak kõik Viavi 8100 seeria mõõtemoodulid.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Viavi spektrianalüsaatorid (OSA) on tuntud ja tunnustatud oma kompaktsuse ja efektiivsuse poolest 10G kuni 400G võrkude mõõtmisel. Lahendus on enamasti modulaarne, kuid tootevalikus on ka lihtsamaid taskumõõtu seadmeid CWDM ja DWDM võrkudele. Viavi dispersiooni mõõtmise moodulid (ODM) on ülimalt efektiivsed, teostades CD, PMD ja AP testi vähem kui kahe minutiga! Selline mitmefunktsiooniline moodul võimaldab paigaldajatel ja teenusepakkujatel kiiresti saada ja salvestada mõõdetava fiibri täielik iseloomustus, olgu küsimus siis C/DWDM ROADM võrgu või nt. 40Gbps+ võrgu mõõtmisest.

occ-55

SmartClass OCC-55/56

SmartClass OCC-55/56 on lihtne, kompaktne ja taskukohane seade CWDM ja DWDM võrkude paigalduse kontrollimiseks ja hooldustööde teostamiseks. OCC-55 on mõeldud CWDM võrkudele ja OCC-56 DWDM võrkudele.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

OSA-110

Viavi pakub täielikku valikut optilisi spektrianalüsaatoreid, mis võimaldavad mõõta peamiselt Access võrkudes kasutatavaid CWDM lahendusi ja transportvõrkudes kasutatavaid DWDM süsteeme kuni 40G/100G kiirusteni välja. Tooteperekonnas on ka ROADM-võrkude mõõtmiseks mõeldud moodulid, mis võimaldavad teostada in-band mõõtmisi testides tegelikku signaali ja müra suhet (OSNR), kasutades selleks Viavi unikaalset in-band OSNR mõõtmise tehnoloogiat.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

ODM modules

VIAVI Optilise dispersiooni mõõtmise moodulid (ODM) sobivad kasutamiseks MTS-6000 ja MTS-8000 platvormidel. Samasse moodulisse on integreeritud kromaatilise dispersiooni (CD), polarisatsioonist tingitud dispersiooni (PMD) ja kiu sumbuvuse profiili (AP) mõõtmise funktsionaalsus. Tegemist on maailma kõige kompaktsema lahendusega portatiivsete mõõteseadmete valdkonnas.
Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.

Fiibri monitoorimise all mõistetakse fiibri kvaliteedi jälgimist reaal-ajas. Selleks kasutatakse ühtseks süsteemiks integreeritud seadmeid ja tarkvara. Selline lahendus tagab info edastamise võrgu administraatorile mistahes häire kohta optilises võrgus kohe, kui häire tekib – olgu selleks siis katkestus, parameetrite lubamatult suur muutus või turvarisk. Lisaks sellele pakub kiu monitoorimise süsteem võrgu parameetrite ajas muutumise analüüsi võimalust aidates nii ennetada võimalikke katkestusi.
Viavi fiibri monitoorimise süsteem koosneb reeglina optilisest reflektomeetrist, signaali lülitist (optical switch) ning eri seadmeid ühendavast tarkvarast. Süsteem on iseõppiv ja võimaldab jälgida nii pimedaid kui ka signaaliga kiude.

Edasi tootja inglise keelsele kodulehele.