Kiudoptika puhastamine ja kontroll

16:06 13 aprill in Fiiberoptika mõõteriistad, Fiiberoptika puhastusvahendid

93% optiliste võrkude vigadest on tingitud mustadest pistikutest.

Mustus mitte ainult ei vähenda signaali kvaliteeti, vaid rikub olulisel määral pistikühendust. Pehmem sodi määrib iga ühendamisega rohkem pistikut, kõvem sodi (näiteks liivatera) rikub otspinna jäädavalt. Eriti teravalt tuleb see välja sellistes kohtades kus pistikuid tuleb korduvalt ühendada – näiteks mõõteriistade puhul. Pakume puhastamiseks erinevaid tehnoloogiaid ja vajadusel õpetame neid kasutama.

Korraliku pistikühenduse sumbuvuseks arvestatakse kõige rohkem 0,5dB.

Musta pistikühenduse sumbuvus ületab tavapärast sumbuvust 10x

Oneclick ja Cletop – kuivpuhastus

Meie tootevalikus on puhastuspliiatsid ja puhastuskassetid. Puhastuspliiatsid võimaldavad puhastada pistikuid ja porte, kuid need on võimelised puhastama ainult pistiku keskmise osa. Kassett seevastu puhastab terve pistiku otspinna, kuid sellega ei saa puhastada optika porte ega pistikuid läbi adapterite.

Puhastuspliiatsid ja kassetid

Esimene puhastus tehakse tavaliselt kuivalt. Kui kogu mustus ära ei tule, tuleb kasutada märgpuhastust. Kõige lõpuks teostatakse tavaliselt uuesti kuivpuhastus.

Puhastuspliiats töötab vajutusega. Spetsiaalset niiti keritakse edasi ja ühtlasi pööratakse pead ka radiaalselt. Kassetil keritakse puhas lint ette ja pistikut libistatakse vastavas pesas.

Puhastuspliiatseid on saadaval kõige erinevamatele pistikutüüpidele, puhastuskassetid on universaalsemad. Odavatel puhastuspliiatsitel kasutatakse tavaliselt kehvemat niiti, mis võib katkeda või ei puhasta korralikult. Ühtlasi ei pruugi kõikide odavamate pliiatsite pead sooritada radiaalset pööret. Seetõttu soovitme Fujikura ja NTT tooteid, mille kvaliteet on aja jooksul paljude klientide poolt kinnitust leidnud.

Isopropanool, puhastuslapid – märgpuhastus

Mõnikord on kuivpuhastus ebapiisav. Teatud tüüpi mustus on kergemini eemaldatav isopropanooli, piiritusevabade lahustite või veega.

Igaühel on välja kujunenud oma eelistused märgpuhastus vahendite kohta. Tavaliselt kasutatakse isopropanooli ja ebemetevabasid lappe, kuna alkohol kuivab kiiresti ja ei jäta plekke. Tuleohtlikes kohtades, samuti juhul kui kasutaja ei talu alkoholi lõhna, on mõistlik kasutada alkoholivabasid lahusteid ning isegi puhast destilleeritud vett. Need, kellele ei meeldi igasugused purgid ja totsikud saavad pinnad niisutatud AFL-i markeri laadse puhastus pliiatsiga. Adapteri sisse pääseb ligi puhastus pulgakestega. Peale märgpuhastust tuleb alati sooritada ka kuivpuhastus.

Tööriistad ja abivahendid

Pakume laias valikus märg- ja kuivpuhastusel kasutatavaid abivahendeid. Meie tootevalikus on nii vahetus lindid kassettidele, puhastusvedeliku dosaator pudelid, ebemevabad puhastuslapid kui ka spetsiaalsed puhastuskomplektid näiteks keevitusaparaatidele.

Mikroskoobid

Puhastamisel ei ole mõtet, kui ei suuda tulemust kontrollida.

Pakume erinevaid portatiivseid ja tööstuses kasutatavaid mikroskoope pistiku otspinna puhtuse kontrollimiseks. Enamus neist analüüsivad automaatselt pistiku otspinna puhtust vastavalt standarditele IEC 61300-3-35 ja TIA-568-C. Väheneb oluliselt inimlike vigade tekkimise võimalus, hoitakse kokku tööaega ja lihtsustub aruannete koostamine.

Kiumäärajad, valgusallikad, nivoomõõtjad VFL-id jne.

Signaali nivoo mõõtmiseks ja õige kiu leidmiseks tuleks kasutada selleks ettenähtud mõõteseadmeid: signaali tugevuse mõõtmiseks nivoomõõtjat (power-meter) ja valgusallikat, kiu tuvastamiseks aga punase valguse allikat (VFL) ja aktiivse kiu määrajat (FID).

    "Puhastus ja kontroll" sooduspakkumine SOOVIN LISAINFOT!
    Soovin lisainformatsiooni ja sooduspakkumist!